Sportovní prohlídky dětí registrovaných v naší ordinaci čili na našem dětském obvodě:

U sportovních prohlídek (opravdu jen u "našich" registrovaných dětí) je následující postup:

-všechny děti, než přijdou ke vstupní (první) sportovní prohlídce, musí mít EKG (u MUDr. Baumrta na poliklinice v Chomutově na ambulanci dětské kardiologie - doporučeny tyto časy bez objednání: Po: 13:00 – 15:30 hod. Út: 13:00 – 15:30 hod., Čt: 10:00 – 16:00 hod. /cena 200,-Kč, žádanka není nutná/, je možné EKG ev. absolvovat na příjmové ambulanci dětského oddělení v Chomutově: Po - Pá 8 - 14 hod. - žádanka není také nutná). 

Teprve s EKG pak k nám na vyšetření - před klinickým vyšetřením musí rodiče vyplnit Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce (k dostání i u nás v ordinaci), pak klinické vyšetření - cena 200Kč,-(bez ceny EKG).

(je-li sportovní prohlídka již opakující se, pak EKG není již vždy nutné, nutné je vyplnit vždy Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce - zda nedošlo ke změně zdravotního stavu v osobní, ale i rodinné anamnéze)

-děti, které mají disciplínu s vysokým rizikem poškození zdraví (např, box, zápas, judo, karate, motorismus,  vytrvalostní výkony nad 2 hodiny /běh, plavání, běh na lyžích/, potápění, letectví, parašutismus a další - viz Sbírka zákonů č. 391/2013) musí (u dětí hrající lední hokej vhodné) absolvovat tzv. zátěžové EKG vyšetření (Ordinace pro choroby srdce, www.kardiologie-chomutov.cz, Viléma Blodka 5683 430 02 Chomutov) - limitem u tohoto vyšetření je výška - možné u dětí až nad 140cm.  

Teprve s výsledkem zátěžového EKG vyšetření k nám - před klinickým vyšetřením musí rodiče vyplnit Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce (k dostání také u nás v ordinaci, nebo ke stažení zde), pak klinické vyšetření - cena 200Kč (bez ceny zátěžového vyšetření). Je-li sportovní prohlídka již opakující se, pak zátěžové EKG není nutné, nutné je vyplnit Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce.

Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce ke stažení zde:

ve formátu .doc : Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce
ve formátu .pdf :  Dotazník k odhalení rizik náhlé srdeční smrti u sportovce

Závěr pak od nás bude: zdravotně způsobilý (či nezpůsobilý) ke zvolenému sportu.

-při nějakém problému v dotazníku - bude dítě posláno k MUDr. Baumrtovi na celkové vyšetření včetně echokardiografie (to pak hrazeno ze zdravotního pojištění)

V případě žádosti o potvrzení od sportovního lékaře na přijímací zkoušky na VŠ (pedagogická fakulta, FTVS), také i při žádosti o “ostaršení” je postup následující: Vyšetření v  Ordinaci pro choroby srdceViléma Blodka 5683 430 02 Chomutov, k vyšetření nutné mít vyplněný jejich Anamnestický dotazník - ke stažení na www.kardiologie-chomutov.cz, část Tělovýchovné lékařství, vyplněný dotazník musí být před návštěvou v Ordinaci pro choroby srdce zkontrolován a podepsán praktickým lékařem pro děti a dorost - čili u nás. Cena sportovního vyšetření dle ceníku www.kardiologie-chomutov.cz, část Tělovýchovné lékařství.

Všechna tato potvrzení mají omezenou platnost - na max. 12 měsíců.

Omlouváme se rodičům za komplikovanější přístup k potvrzení o způsobilosti k určitému sportu, podrobnější vyšetření však může pomoci odhalit nějaké skryté riziko.


MUDr. Jiří Valeš
Václavská 4185, 430 03 Chomutov
Pediatrie Chomutov s.r.o., IČ 03279201
Telefon: +420 474 628 123 - PLDD (obvod), IČZ 52680000
Telefon: +420 474 624 627 - odborná pediatrická ambulance - dětská nefrologie, gastroenterologie, sonografie, IČZ 52665000

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek